Американците падат на Чудовища в OT, 6-5

Американците от Рочестър се отказаха от преднината си в края на третия период и паднаха от Кливланд Монстърс с 6-5 в продълженията в петък вечер в Blue Cross Arena. Със загубата Amerks паднаха до 7-4-1-0 за сезона.

Рочестър водеше с 5-4 с малко повече от минута до края на редовното време, когато Кливланд изравни мача, пращайки го в продължения. Минута и половина след допълнителния период, Чудовищата вкараха победния гол, за да завършат победата при излизане отзад.

Филип Седерквист вкара първия си гол в Американската лига по хокей и по-късно добави още един, за да поведе атаката на Амеркс. Александър Кисаков също вкара първия си гол в АХЛ, докато Чейс Приски и Мич Елиът намериха вратата. Исак Росен събра две асистенции.

Рочестър се занимава с някои проблеми в мрежата. Ukko-Pekka Luukkonen беше одраскан точно преди мача с грипоподобни симптоми. И така, Майкъл Хаузър започна и отклони 24 от 27 удара, преди да напусне играта в началото на третия период също с грипоподобни симптоми. Бек Уорм, който беше извикан от Cincinnati Cyclones, игра до края на мача, спирайки пет от осем удара.

Amerks отидоха 2-за-3 при силовата игра и 2-за-4 при дузпата.

Рочестър ще се отправи към Белвил, за да се бори със сенаторите в събота. Отпадането на шайби е насрочено за 19:00 часа.