Амеркс постигат победа със 7-3 над Bears

Американците от Рочестър (10-6-0-0) щурмуваха до преднина от 4-0 и никога не се обърнаха назад към разбиването със 7-3 на Хърши Беърс (8-6-2-1) в петък вечер в битка за крайъгълните франчайзи на Американската хокейна лига в The Blue Cross Arena.

Амеркс избухнаха за сезона с четири мощни гола и шестима различни играчи отбелязаха много точки. Срещата беше 461-ата за всички времена среща между двата най-стари отбора на AHL и първата в Рочестър от 23 октомври 2019 г. С победата Рочестър, който спечели 10 от последните си 15 мача като цяло, спечели поне една точка в шест от последните 11 мача с мечките датират от кампанията 2016-17, като 5-5-1-0 през този период.

Джак Куин и Марк Янковски отбелязаха по гол и две асистенции, докато Пейтън Кребс завърши с три асистенции. Майкъл Мърш (2+0), Итън Проу (0+2) и Джей Джей Петерка (0+2) записаха игра с няколко точки. Мейсън Джобст, Шон Малоун и Райън МакИнис завършиха резултата с по един гол. Оскари Лааконен и Джош Тевес спечелиха асистенция.

Вратарят Ukko-Pekka Luukkonen (6-6-0) направи осмата си изява от последните девет мача и общо 12-та. Финландският играч на мрежата се изправи срещу 40 удара, включително 27 в последните 40 минути игра и спечели шестата си победа за сезона. Лууконен е равен на шесто място в AHL по победи, докато се нарежда на четвърто място както в изиграни минути (685), така и в изиграни мачове (12).

С нощ с две асистенции, Джо Снайвли се справи с нападението на мечките, докато Мейсън Морели, Гарет Пайлън и Коди Кларк запалиха лампата. От началото на ноември, Snively отбеляза седем гола и седем асистенции за 14 точки, като същевременно направи три мача за три точки и пет усилия за няколко точки през този период.

В началния фрейм двата клуба комбинираха 52 наказателни минути и Амеркс постигнаха преднина от 3:0. Две от Рочестър дойдоха чрез предимството на мъжа, а другите идваха секунди след мощна игра.

Мерш отбеляза два от трите гола за втория си мач с няколко голове за сезона. Това беше първият му път, когато отбеляза два пъти в същия период от 24 март 2017 г., като член на Ontario Reign. Капитанът на отбора на Амеркс вече записа 16 точки (9+7) и пет мача с няколко точки през последните си 14 мача, за да се насочи към второ място в отбора по отбелязани резултати.

Рочестър увеличи предимството си до четири при резултата 16:09 през втория период, когато Малоун заби вкъщи подаване от Петерка и Тевес.

Хърши изтри нулата на таблото в последните 30 секунди на кадъра, когато Кларк и Снайвли се състезаваха при 2-на-1.

В първите осем минути на финалната строфа мечките добавиха два гола с разлика от по-малко от минута, за да противодействат на резултата на Джобст при 4:09.

какво научаваш в часовете по психология

След като Хърши доведе резултата до 5-3, Рочестър отговори със следващите два гола, за да постави играта извън обсега, тъй като Куин и Янковски записаха съответно 10-ия и четвъртия си гол за сезона.

АКЦЕНТИ НА ИГРАТА:

Амеркс приключват седмицата от три мача, докато правят първото си пътуване за сезона до Медицинския университет на щатския щат в събота, 26 ноември, за да се изправят срещу Сиракуза Крънч. 19:00 ч. Състезанието ще бъде вторият от 12 планирани мача между двата съперника от Северна дивизия и цялото действие ще се предава на живо по The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, както и AHLTV.