Янките изтриха дефицита от три ръна, задържат Guardians, за да спечелят сериите

Само за пети път в историята на франчайза Ню Йорк Янкис спечелиха първите си четири серии за сезона.

Янките (8-4) изтриха пасив от три ръна и удържаха победа с 4-3 над Кливланд Гардиънс (7-6) в сряда следобед на Progressive Field.

Мачът започна с хаос, който доведе до изгонването на мениджъра Арън Буун. С един аут в края на първия ининг, първият бейзмен на Guardians Джош Нейлър удари плитка флай топка към централния полеви играч на Yankees Аарон Хикс, който направи нещо, което изглеждаше като плъзгащо се улавяне, след което стана и го стреля на секундата, за да завърши ининг -завършване на двойна игра. Въпреки това, след като играчите избягаха от терена и всички гледаха повторението на джъмботрона, съдиите се събраха, за да говорят за това и позволиха на Кливланд да оспори играта доста след новото правило за 15 секунди. Предизвикателството беше успешно и Guardians бяха възнаградени с пробег и по-късно отбелязаха още един.

Янките изоставаха с 3-0 до петия ининг, когато Кайл Хигашиока ги постави на борда с RBI сингъл и още един гол, отбелязан в същата игра, след като вторият съдия на базата беше пробит в лицето от хвърляне в полето.

Франчи Кордеро, който беше нажежен до червено в плочата, разби изравнителен хоумран в седмия ининг. Това беше неговият четвърти хоумрън за сезона и неговият водещ в отбора 11-и RBI.

Освалдо Кабрера постигна най-големия удар в мача в деветия ининг, когато удари един от стената на дясното поле за зелена ръка RBI сингъл, за да направи 4-3, Янкис. Въпреки това, Пазителите не си тръгнаха тихо, докато зареждаха основите в долната част на рамката, но Клей Холмс се измъкна от задръстването, за да осигури четвъртото си спасяване.

Clarke Schmidt направи третия си старт за сезона и предаде три ръна при шест попадения за четири ининга, докато вървеше един и удари три. Рон Мариначио, Майкъл Кинг и Уанди Пералта записаха нулеви мачове.

Янките ще се приберат у дома, за да започнат серия от три мача с Минесота Туинс (7-4) в четвъртък вечер на стадион Янки. Джони Брито ще стартира за трети път в голямата лига.