Законопроектите се връщат, за да накажат вождовете

Върнете се към януари 2021 г. и Buffalo Bills бяха в плейофите на NFL и си представяха, че имат шанс да стигнат чак до мача на Super Bowl. Въпреки това, Канзас Сити Чийфс имаха други планове. Въпреки ранната преднина с 0-9 пред Билс през първото тримесечие, Махоумс помогна да води битка обратно през втората и третата, което ще помогне на Chiefs да пренесат пътя им към Супербоул с победа с 38-24 .

И така „Бъфало Билс“ бяха за отмъщение в неделя вечерта, докато искаха да накажат Чифс за болезненото излизане от плейофния мач от миналия сезон. Но въпреки че това беше игра за два от най-добрите отбори на АФК, тя имаше малко значение за него само в началото на сезона. Така че освен права за самохвалство, тъй като все още има много игри, и двата франчайза имат голям шанс да се класират в плейофите, независимо как е минало равенството.

И въпреки че Chiefs са фаворити за Super Bowl в много приложения за спортни залагания този сезон , именно Bills получиха този сладък вкус на победата в крайна сметка, докато си проправиха пътя към впечатляващата победа с 38-20 над Chiefs. Може да не компенсира загубата, която претърпяха по-рано през годината, но щеше да е хубаво да докажат, че могат да победят един от най-добрите отбори в NFL, и то убедително. И ето накратко как се случи всичко.

Сметките доминират навсякъде

За разлика от предишната им игра, това не беше случай на Bills да поемат ранна преднина и Chiefs да се върнат обратно в играта. Този път Bills поеха, удължиха го и удържаха за всяко предимство, което можеха да получат. Това беше невероятно и доминиращо представяне с куотърбека Джош Алън, който дърпаше конците.

The Bills и Chiefs са два от най-добрите атакуващи отбори в NFL, но това беше лоша защита, която разочарова Chiefs, тъй като те просто оставяха Bills да валсират през тях. Първата четвърт беше бавно начало, тъй като и двата отбора се опитаха да установят някои точки на дъската и да установят опора в играта. И този път всъщност Chiefs регистрираха точки първи, като Butker изрита 38-ярд поле от 3 точки за 3 точки. Но тогава човекът на часа, Джош Алън, направи TD бягане, за да поведе Bills начело.

През втората четвърт Chiefs отново поведоха, когато Mahomes хвърли пас от 5 ярда за тъчдаун, правейки резултата 10-7 за Канзас. Но след това Билс регистрира 17 последователни точки без отговор, като се започне с Еманюел Сандърс, който влезе в края на пас от 35 ярда от тъчдаун от Джош Алън, извеждайки ги с 24-10. Преди Бъткър изрита още един гол от играта преди края на четвъртината, за да доведе резултата до 24-13.