Корнел приключва редовния сезон със загуба от Колумбия

Колумбия се надигна след дефицит от 13-0 през първото полувреме, принудивайки пет обороти и задържайки Корнел късно за победа с 34-26 в събота следобед на Шоелкопф Фийлд във финала на сезона и за двата отбора. Големите червени завършват сезон 2021 2-8 (1-6 Айви), докато Лъвовете завършват годината 7-3 (4-3 Айви).

Резултат от кутията

Корнел победи лъвовете с 431-257 и задържа топката в атака повече от 36 минути, но оборотите убиха шансовете на Корнел да запази Empire State Bowl. Тримата куотърбека на Големия Червен комбинираха пет прехващания, едно от отбранителния рекорд на Колумбия в един мач. Защитата на Корнел беше игра, позволявайки само 4,3 ярда на игра и позволявайки на гостите мизерна игра с 10 от 24 пасове с едно собствено пресичане, но три от ударите на лъвовете покриха по-малко от 46 ярда.

Джейк Стебинс регистрира девет мача, за да завърши годината с 95, докато старши капитанът Ланс Блас направи пет спирания, включително едно за загуба и засече пас. Исая Хоган направи шест захвата, а Кенан Кларк и Логан Тът имаха по четири всеки в последните си мачове в униформа на Корнел. Офанзивно, Devon Brewer имаше високи в кариерата си 87 ярда и тъчдаун, за да поведе бързата атака на Big Red, докато Алекс Кузи изтегли в осем паса за 102 ярда. Къртис Реймънд III хвана тъчдаун в четвъртата четвърт и Томас Глоувър имаше четири хващания за 49 ярда, за да затвори сезона със 767 приемащи ярда. Триото Ричи Кени, Бен Мейс и Джеймсън Уанг завършиха 26 от 42 паса за 273 ярда и тъчдаун от Мейс, но също така имаха петте избора.

Старши Скот Лийс имаше страхотен ден в специалните отбори, изравнивайки училищния рекорд в една игра с четири гола от полето, добавяйки чифт PATs, зареждайки четири от шестте си начални удара през крайната зона (единият беше удар отстрани) и усредняваше 34,3 ярда на три пънта.

Данте Милър и Габриел Холингсуърт имаха тъчдаун серия и Джо Грийн хвърли по чифт точки, един за Уилс Майер и друг за Брайсън Канти. Алекс Фелкинс изстреля два полета и двамата Райън Родън и Скот Валентас имаха по девет удара. Уил Алън имаше две прихващания за лъвовете, докато Бен Матиасмайер, Джордан Колбърт и Камерън Браун записаха по едно.

Корнел открива кампанията за 2022 г., когато посещава VMI в събота, 17 септември в Лексингтън, Вирджиния.