Корнел губи тежък от Colgate

Младши Ричи Кени хвърли за 268 ярда и 87 ярда опипващо възстановяване за тъчдаун от старши Джелани Тейлър в края на първото полувреме стимулира ралито на футболния отбор на Корнел в събота, но Колгейт принуди обрат на собствената си територия в последната минута, за да се задържи за победа с 21-20 над Big Red на Schoellkopf Field. Корнел падна до 1-4, докато Raiders се подобриха до 1-7.

Старши Харолд Коулс се втурна на 89 ярда при 17 кери за Корнел, който отбеляза при първото си забиване в мача при 39-ярда поле от юноша Гарет Патла. Colgate отговори с чифт тъчдауна в края на втората четвърт, за да поведе с 14-3, след което беше в основна позиция, за да изтласка преднината по-далеч от линията на 3 ярда на Корнел точно преди полувремето. Уволнението на куотърбека на Colgate Грант Бренеман от първокурсника Джейк Стебинс наложи бъркане и доведе до драматичното завръщане на Тейлър. Вместо дефицит от 17 точки на полувремето, допълнителната точка на Патла дръпна Корнел до четири точки на почивката.

Харолд Коулс се втурва встрани през първото полувреме на футболния отбор на Корнел

Големият червен поведе през третата четвърт при 5-ярда тъчдаун пас на Кени към юношите SK Хауърд. Raiders отговориха с тъчдаун при следващия си драйв, за да поведат в четвъртия. Корнел направи игра за една точка срещу 28-ярда на Патла с 13:49 до игра, но не можа да се доближи.