Есенната петица на SUNY Cortland влиза в историята на училищния спорт

За първи път в историята на SUNY Cortland всичките пет отборни спорта, които се състезават през есента, спечелиха място в съответните си турнири на NCAA.

Това е безпрецедентно постижение, което ще види отборите по хокей на трева, футбол, волейбол и мъжки и женски футболни отбори да излязат на националната сцена на NCAA Division III, за да покажат таланта на студентите-атлети и персонала на SUNY Cortland.

кога ще излязат следващите проверки за стимули

„Въпреки че сме удостоени с дългогодишен успех в много от нашите спортни сезони, пет от есенните ни отбори да се класират за NCAA в един и същи сезон за първи път в историята на училището е нещо, от което да се вълнуваме“, каза директорът на леката атлетика Майк Урц '94 M '00. „Наистина е впечатляващо и показва колко сме благословени да имаме толкова добър екип от треньори тук, в Кортланд в момента. Надяваме се на още страхотни истории като тази през зимния и пролетния сезон.”

Всеки отбор е започнал своя турнир или ще започне скоро:

Хокей на трева:

Отборът по хокей на трева (14-4) пътува до Кеймбридж, Масачузетс, за да се изправи срещу Масачузетския технологичен институт в първия кръг на турнира NCAA Division IIII в сряда, 9 ноември. Мачът, планиран да започне в 16:00 часа, бележи втория пореден мач за отбора пътуване до националния турнир и общо 30-то, спечелване на национални титли през 1993, 1994 и 2001 г. и заемане на второ място през 1997 г.

Мотивиран от старши треньора Тифани Хъбард, този отбор на Червения дракон набра скорост през сезона, като спечели осем от последните си девет мача по пътя си към шампионата на Атлетическата конференция на Държавния университет в Ню Йорк (SUNYAC).

Футбол:

Състезанието Cortaca Jug през 2022 г. на стадион Yankee Stadium се очертава за футболния отбор, но класираните на девето място Червени дракони (9-0) вече са на път към турнира NCAA след непобеден сезон Empire 8 с 6-0.

Последната победа на отбора постави рекорд в програмата с 19 последователни победи в редовния сезон. Тази година Red Dragons все още нямат изоставане в мач.

как да премахнете thc от вашата система

След традиционния си сблъсък с Ithaca College Bombers в събота, 12 ноември, Red Dragons откриват националния турнир от Дивизия III следващата седмица, 19 ноември, като съперникът им все още не е обявен.

Волейбол:

След като спечели короната на SUNYAC за втора поредна година, женският волейболен отбор (21-5) се отправя към регионален турнир с осем отбора в колежа Juanita в Хънтингдън, Пенсилвания. Червените дракони се изправят срещу университета Роуън в четвъртък, 10 ноември, от 17:30 ч. за да започнат своя турнир на NCAA Division III.

Това е 26-ият път, в който отборът се състезава в националния турнир и продължава силната си игра под ръководството на старши треньор Ерин Гликерт, който е четвърта година.

Мъжки футбол:

Мъжете на Червения дракон (12-5-2) излизат на терена в регионално състезание с четири отбора, организирано от Franklin and Marshall College в събота, 12 ноември, и неделя, 13 ноември.  Те ще участват в 24-ия си турнир на NCAA и шести от 2014 г.

Отборът, под ръководството на главния треньор Стив Актел, спечели шампионата на SUNYAC през редовния сезон.

Женски футбол:

Шон Мендес се среща и поздравява опит

Под ръководството на 19-годишния старши треньор Хайди Акстел, Червените дракони (13-1-4) се насочват към плейофите на NCAA за втори път в рамките на три сезона, което прави 14-тото им участие в NCAA Дивизия III турнир и 19-ото общо представяне на националния турнир . Те са домакини на регионално състезание с четири отбора в събота, 12 ноември, и неделя, 13 ноември в Холоуей Фийлд.

Кортланд е домакин на Уеслианския университет в събота от 13:30 ч. след като Penn State Berks и Messiah University се срещнат в 11:00 ч., двамата победители преминават към втория кръг в 13:00 ч. в неделя.