Метс отпада от Къбс във финала на серията, 2-0

Загубата на Метс с 2-0 от Къбс в четвъртък даде разочароваща последна нотка за това, което иначе беше вдъхновяващо домакинство на Сити Фийлд. Общо взето, Метс спечелиха пет от седемте си мача срещу Къбс и Падрес пред седемте най-големи тълпи, които са домакини през целия сезон.

По този начин Метс демонстрираха с известна власт, че могат да победят добри отбори. Те доказаха, че могат да се задържат с най-добрите в Националната лига.

Където Метс възнамеряват да завършат този сезон, това не е малка декларация.

Природата на бейзбола е такава, че дори най-добрите клубове не могат да спечелят всеки мач, а за Метс четвъртък беше един от онези неизбежни катастрофи. Въпреки поредния силен удар от седем ининга на Маркъс Строман, който не позволи нищо след двукратния Хоумър на Хавиер Баез в първия, Метс не можаха да решат Кайл Хендрикс или КПЗ на Къбс. И така те загубиха само за трети път в последните си 11 мача – период, който ги накара да затвърдят позициите си на първото място в NL East.

Най-добрият шанс за Метс за гол се разкри в четвъртия, когато Хендрикс измина първите два батира. Но Джеймс Маккан направи двойна игра и Били Маккини се отказа, за да сложи край на заплахата.