RAIDER RUN ПРОДЪЛЖАВА: Футболът за момичета на Pal-Mac напредва в Far West Regional

За първи път от две седмици Pal-Mac няма да се тревожи за дъжда и влажните условия за игра. Идеалното време за някои ноемврийски футбол настъпи в Penn Yan, за да могат Red Raiders да се изправят срещу колегите си шампиони по секции Хавърлинг, за да видят кой ще представлява секция V в регионалните състезания за момичетата от клас B.

Първите 10 минути продължиха спокойно, тъй като отборите се настроиха за състезанието. Пал-Мак би ударил първи, тъй като Рейгън Дийл отбеляза началния гол на 10’. Резултатът обаче бързо щеше да се охлади, тъй като Рамс и Ред Рейдърс се бореха до полувремето, като резултатът остана 1-0 през първите 40.

Второто полувреме започна по същия начин като първото, без резултат веднага и това щеше да остане така през първите 20 минути на второто полувреме. Кайли Уейг ще отбележи ключов застрахователен гол на 23' от второто полувреме, за да увеличи преднината на Пал-Мак до 2-0. След пет минути до края на играта, Хавърлинг вкара така необходимия гол, за да намали преднината до 2-1. Pal-Mac обаче успя да попречи на Rams да грабнат пълен контрол в края на мача, като спечелиха мача си срещу Хавърлинг с 2-1 и най-важното закрепиха мястото си в регионалния кръг на държавните плейофи. Пал-Мак ще играе с представителя за клас B извън секция VI в събота. Победителят от Люистън Портър и Рой-Харт ще пътува до Секция V, за да се изправи срещу Пал-Мак в събота от 17:00 часа в Каледония-Мъмфорд.