Savannah hoops се отличава с дебют за Detroit-Mercy Titans

Роден в Савана, Ню Йорк и завършил Path Light Academy (Wolcott), Ноа Уотърман е един от по-малко известните големи баскетболни перспективи, които излизат от района на Finger Lakes.

В своя гимназиален сезон през 2018-19 г. Уотърман изведе християнското училище Finger Lakes (Сенека Фолс) до рекорд 20-2 , като постига средно 17,5 точки и 8,8 борби на мач по пътя към завладяването на шампионата на Емпайър Стейт Християнска атлетическа лига (ESCAL).

.jpg
.jpg

В събота следобед, ден след Коледа, Ноа Уотърман най-накрая дебютира с новия си отбор.

Той стартира за Титаните в тяхното състезание срещу местния съперник Оукланд и записа общо 23 минути в играта, 14 през първото полувреме и 9 през второто полувреме. Играта, която Оукланд в крайна сметка спечели със 77-75 , премина в продължения. Уотърман, облечен с фланелка №1 в най-важното видео по-долу, не се появи в периода на продълженията.

Той ще завърши мача с 8 точки, 3 борби, 1 асистенция и 3 лични фаула. Той стреля 3-8 от терена и прави 1 от 2-те си опита за три точки.

Уотърман има пет по-големи братя, две по-големи сестри и по-малка сестра. По-големият му брат, Бен, играе баскетбол в Finger Lakes Community College.

Детройт играе с Оукланд отново днес (12/27) от 16:00 часа. Играта ще се предава поточно на ESPN+ и радиоизлъчването на WLQV 1500 AM & 92.7 FM може да се предава чрез приложението TuneIn Radio. Можете да следите играта на живо на ESPN.com тук .

АКТУАЛИЗИРАНЕ – НЕДЕЛЯ @ 19:08 ч.:

В неделя следобед Детройт Мърси Тайтънс загуби от Оукланд за втори пореден път за толкова дни. Ноа Уотърман обаче имаше пробивна игра въпреки загубата. Във втората си игра като Titan the Savannah, роденият в Ню Йорк отбеляза 19 точки при 7 от 12 стрелби. Той реализира 3 от 6 удара зад дъгата за три точки и свали три борби, като раздаде 3 асистенции. Той записа 28 минути на корта при победата на Оукланд Голдън Гризлис с 83-80.