РАЗДЕЛ СРЯДА: Нарушението на Mynderse избухва във Finney; Уейн пробива билет за игра за титла; Трипъл-дабъл на Zoe Zutes извежда ER до финалите

Три отбора на Уейн-Фингър Лейкс се класираха за мачовете от първенството в сряда вечер в полуфиналите на Секция V по баскетбол. Уейн и Миндерс ще играят за титла в секции съответно в клас B1 и B2 в петък вечер, докато момичетата от Източен Рочестър ще играят за първенство в клас C1.

В полуфиналния кръг за момчета от клас B2, #6 Mynderse гостува на #3 C.G. Фини и изигра офанзивно изпълнение за векове. Mynderse погреба 16 тройки, включително 8 от младши Трой Кабат и 6 от старшия Джаред Кинг, докато Сините дяволи отбелязаха 54 точки за първото полувреме, за да открият преднина от 25 точки на полувремето. Горещата стрелба продължи и през второто полувреме и в съчетание с натиска на Mynderse от защитата мъж към мъж доведе до победа с 94-75, която не беше дори толкова близка, колкото показва крайният резултат.

Кабат завърши с 28 точки, Джаред Кинг имаше 24, а старшият Ник Джоунс отбеляза 13. C.G. Супер второкласникът на Фини Маркус Робинсън завърши с 40 точки, но беше задържан само до 1 гол от първата четвърт от играта благодарение отчасти на възхитителните защитни усилия на Джейк Смит и Сам Лоренцети.

Вижте шоуто след игра на Littlejohn Orthodontics Smiles with Style с Джим Синикропи и Кевин Шарп по радио LivingMax след победата за пълно обобщение и интервюта с няколко играчи на Mynderse и C.G. Старши треньорът на Фини Джо Марчанд:

Mynderse ще се върне обратно в Рочестър в петък вечер, за да се изправи срещу номер 1 Northstar-Christian, който победи #4 World of Inquiry с 65-64 в другия B2 полуфинал. Времето на играта е определено за 18:00, а отразяването на FingerLakes1.com по радио LivingMax започва в 17:45.

Непобеденият #2 Уейн Ийгълс се изправи срещу #3 Ливония в полуфиналите за момчета от клас B1 в гимназията Уейн в сряда вечерта и след изоставане през по-голямата част от мача, се върна, за да записва победа с 59-50 и напредва в 3-ия шампионатен мач от програмата през последните 5 години. Уейн успя да продължи завинаги напред в заключителните моменти на 3-та четвърт, когато Чарли Уигинс удари тройка, последвана от кражба на Мейсън Бланкенбърг и пас към Тайлър Рейнолдс, който победи зумера с полагане, за да изведе Eagles на 46 -40.

Уейн щеше да открие последната четвърт с серия 5-0, за да постави играта извън обсега.

Победата създава епична игра за титла срещу поставената под номер 1 Batavia. И Уейн, и Батавия влизат в петък вечерта в шампионатния мач от клас B1 при резултат 14-0. Бакшишът е определен за 18:00 часа в Batavia HS.

#1 Batavia победи #4 Pal-Mac, 70-58, в изключително забавен баскетболен мач. Усилието от 38 точки на Зак Гилберто от Батавия се оказа разликата в края на силен сезон от програмата за момчета на Pal-Mac Red Raiders. За Палмира-Македония юношата Пол Гунес събори пет тройки и отбеляза 24 точки, докато второкласникът Иън Гунес удари четири трифекта и завърши с 14 точки.

От страна на момичетата, East Rochester Bombers представляват окръг Уейн и се класираха в шампионата от клас C1 с победа с 63-34 над Александър.

Победата в спешната помощ беше стимулирана от друго изключително представяне на старшия нападател Zoe Zutes, която завърши с трипъл-дабъл И записа своята 1000-та точка в кариерата през 2-та четвърт. Последната линия на Zutes показва 22 точки, 12 борби и 10 блокирани удара. Съотборничката Саманта Луис отбеляза 16 точки и намали 11 борби, докато Лили Фънк добави 12 точки.

Бомбардировачите не са били на финал в секции от 1992 г. и се стремят да се възползват от възможността, когато се изправят срещу #2 Avon в петък вечер в 19:00.

В допълнение към загубата на Пал-Мак от Батавия, два други отбора на Уейн-Фингър Лейкс приключиха сезона си в полуфиналния кръг в сряда вечер. #3 Honeoye Bulldogs паднаха на #2 Wheatland-Chili, 65-46 в турнира за момчета от клас D1. Също така, №3 Дънди/Брадфорд загуби от №7 Йорк в полуфинала на клас C2 за момичета.

Полуфиналният кръг на секционния баскетбол продължава в четвъртък вечер с Маркъс Уитман, Лайънс и H.A.C. момчета в действие заедно с момичетата Пал-Мак, Мидлакс, Ватерло, Пен Ян и Южна Сенека.