Мъжкият лакрос в Сиракуза пада до Нотр Дам, 18-11 (пълно покритие)

Сиракуза се надпреварва с 4-1 преднина през първата четвърт, но девет гола втора четвърт от Нотр Дам беше твърде много за оранжевите да се възстановят, тъй като ирландците отбелязаха 18-11 в Доум в събота.

Липсата на притежание беше кинжалът за No. 4 Сиракуза (4-3, 1-2 ACC), който отбеляза 11 гола, въпреки че спечели само девет двубоя. № 9 Нотр Дам (5-1, 1-1 ACC) спечели 23-от-32 на X и също така доминира в битката с топка на земята с 45-20. Те също така реализираха 4 от 6 възможности за допълнителни мъже.

Стивън Рефъс поведе за оранжевите, отбелязвайки три гола за втория пореден мач. Чейс Сканлан, Оуен Зийболд и Брендън Къри също намериха гърба на мрежата на два пъти. Пат Кавано от Нотр Дам отбеляза девет точки (4-5), за да поведе всички реализатори, докато Грифин Уестлин и Уил Йорк отбелязаха по четири гола.

Джейми Тримболи и Зееболд вкараха за оранжевите в първите пет минути на мача, последвани от двойка резултати на Рефус след гол на Куин МакКахън, давайки преднина на Кюз с 4-1 след осем минути игра.

Пат Кавано вкара първия си за деня, преди Сканлан и Къри да вкарат голове, за да открият преднина от 6-2 за Сиракуза само две минути след втората четвърт.

Тогава се отвориха шлюзовете за Нотр Дам. Ирландците отбелязаха девет гола през втората четвърт и 12 от следващите 14 гола в мача. „Кюз успя да нареди мини поредица от три гола в края на третата, за да издържи в рамките на три в четвъртата четвърт, но Нотр Дам отбеляза всичките четири гола през четвъртата четвърт и спечели 18-11.

Сиракуза е домакин на ЮОлбани в четвъртък от 17 часа. в ACC Network в следващия си мач.