ГРАД НА ТИТЛА: Лиънс спечели 19-та титла в раздел, тъй като Джастис Смит твърде много за Red Jacket

Джастис Смит направи присъствието си усетено в началото на финала на Секция V клас C2 на Blue Cross Arena в петък вечер, като събори първите си три удара зад дъгата и завърши с 13 точки от първата четвърт, след като Lyons Lions скочиха до 24-16 преднина пред Red Jacket след първите 8 минути. Това беше водещият отбор на треньора Дийн Шот II, който никога нямаше да се откаже, тъй като MVP на турнира Смит завърши с 30 точки, 16 борби, 7 асистенции и 6 откраднати топки, докато Лайънс донесе 19-то първенство на училището с победа 86-66. Това беше втората поредна секционна корона на Лион.

най-богатите покер играчи в света

Индианците от Red Jacket се държаха здраво с талантливите лъвове, като никога не оставяха играта да излезе напълно извън обсега до края на състезанието. Трио юноши поведе индианците на треньора Тревър Гейдж и намери място в отбора на целия турнир. Те бяха Чейс Ризо, който отбеляза 20 точки и отбеляза 9 борби, Мат Рекорд, който завърши със 17 точки, 9 борби и 5 асистенции и Травис Хил, който отбеляза 10 точки и 6 борби.

За Лион второкурсникът Джъстин Тути Смит отбеляза 19 точки и намери място в отбора на целия турнир заедно с младши Бенджи Кемп, който имаше 6 точки и 11 борби. Старшият страж Аарън Ромеро имаше 8, а неговият колега старши Дейвид Уивър имаше 9 на три кофи отвъд дъгата.

Треньорът Шот говори с Пол Готъм от Pickin’ Splinters след като спечели първата си титла като старши треньор...

Говорихме как никой от играчите на Red Jacket не е бил тук преди. Всички мои момчета поне са стреляли тук. Може и да не са играли миналата година, но загряха. Те са стреляли тук и преди. Не би трябвало да е проблем и не беше... Red Jacket игра много добре. Те ни дадоха всичко, с което можехме да се справим. Радвам се, че спечелихме, но не изиграхме най-добрия си баскетбол. Трябва да играем по-добре, но това е разделно заглавие, така че се радвам за децата.

Лиънс (21-2) вече ще се класира за първия кръг на щатския турнир за игра от клас C, където ще се изправи срещу шампиона от клас C1 C.G. Фини, който победи Маркъс Уитман. Тази игра ще се играе в понеделник вечер в гимназията в Нюарк и ще се предава на живо по радио LivingMax. Победителят в състезанието в понеделник ще се изправи срещу шампиона от клас C3 Каледония-Мъмфорд, който победи Йорк. Този мач ще се играе в сряда на място, което ще бъде определено.

на финалите на клас C2 и C1 от Blue Cross Arena.