W-FL петък: Уейн побеждава Нюарк, Mynderse отново на върха в Изток; Уитман печели 11-а поредна; Lady Blue Devils топ Женева

Уейн Ийгълс спечелиха 9-ата си поредна победа в петък вечерта, побеждавайки Нюарк и изхвърляйки червените от двустранното равенство на върха на Finger Lakes East с Mynderse, който заличи 9 точки дефицит на полувремето в Женева, за да победи Panthers. На Запад Маркъс Уитман продължава да се движи през лигата с 11-ата си поредна победа (най-дългата настояща серия в езерата на Уейн-Фингър), за да открие поразителна преднина от 4,5 мача. В екшъна за момичета Mynderse Lady Blue Devils защитиха позицията си на челното място в Finger Lakes East, като свалиха Женева в Seneca Falls.

Пълните резултати от екшъна в петък вечер за момчетата и момичетата на местната твърда дървесина са по-долу, заедно с актуализирано класиране, предстоящи графици и най-добрите туитове на вечерта от езерата Уейн-Фингър...

Табло за баскетболно табло за W-FL момчета в петък:

#1 Newark 47 на #4 Wayne 52
WYN (11-2) – Логан Бланкенберг 21; Ник Кармайкъл 12; Braeeden Zenelovic 8, 8 reb

Midlakes 37 на Penn Yan 51
PY (8-6) – Дезмънд Батин 18; Dylan Stape 16, 15 reb; Дерик Ривиело 9 (3-3 точки)
MID (6-7) – Тревър Милиман 10; Девън Хикс 8
* Midlakes загуби 5 поредни

HAC 48 в Неапол 58
NAP (6-6) – Ник Грийн 13; Зак Дормър 12; Евън Бей 10
HAC (4-8) - Ксавие Израел 20

Блумфийлд 49 на № 6 Маркъс Уитман 60
MW (11-2) – Gavin McCumiskey 15, 6 blk, 9 reb; Ник Йънг 13; Райли Маклауд 12; Бърлин Алън 11, 8 ас
BLM (6-8) – Патрик Гайтнер 17; Танер Кимбъл 10