Янкис правят пет хоумръна в победа над Блу Джейс

Янкис успяха само с четири попадения срещу аса на Блу Джейс Роби Рей, фаворитът за наградата Cy Young на Американската лига. За тяхно щастие всички напуснаха стадиона.

Аарон Джъдж отбеляза два пъти, докато Антъни Ризо и Глейбър Торес също се оттеглиха дълбоко от Рей, а Брет Гарднър добави удар от булпенса на Блу Джейс, докато янкис създадоха ценна дистанция в преследването на Wild Card в Американската лига в четвъртък вечерта, събирайки за 6-2 победа в Rogers Centre.

Магическото число на Ню Йорк за осигуряване на място в плейофа сега е на две. Янкис (91-68) взеха две от три от Блу Джейс в серията, като сега държат предимство от два мача пред Ред Сокс (89-70) и Маринърс (89-70) за първото място на Wild Card с три остават игри. Бостън отново загуби от Балтимор, докато Сиатъл бездейства в четвъртък. Торонто (88-71) е с един мач от второто място.

Judge откри резултата с удар от 455 фута в първия ининг, достигайки рядко посещаваното трето тесте в централното поле веднага. Разглеждан като основното състезание на Герит Коул като най-добрия стрелец на AL, Рей се настани, оттегляйки 13 последователни янки. Rizzo прекъсна струната в шестия ининг, стартирайки 250-ия си Хоумър в кариерата, изравнивайки играта.

Джадж последва с 441-футов взрив, отбелязвайки шестия мач с много хоумъри за Джъдж за годината и осмия път, когато янките се връщат един към друг. Последва разходка до Джанкарло Стантън и Торес преследва Рей с удар от два ръна към лявото поле, деветата дълга топка на Торес за 2021 г.

Кори Клубър започна за Ню Йорк, ограничавайки Джейс до два ръна и седем попадения за 4 2/3 ининга. Кори Дикерсън се свърза за удвояване на бягането във втория ининг, а Владимир Гереро-младши направи удвояване от горната част на стената на централното поле в петия, карайки в бягане.