#4 Blue Jays се измъкват от #17 Herons, 1-0

Номер 17 в националната класация отбор по хокей на трева на William Smith College падна от номер 4 Джонс Хопкинс с 1-0 във втория кръг на NCAA дивизия III по хокей на трева в събота. Blue Jays се придвижват до 17-3 за сезона, докато Herons завършват сезона си на 17-5.

Номер 4 Джон Хопкинс ще се изправи един срещу друг с номер 7 Бабсън утре от 13:00 часа. Бобрите победиха номер 18 Рочестър с 3-1, за да преминат към финалната осмица.

МОМЕНТИ ОТ МАЧА:

• Сините Джейс излязоха силни, като отправиха три удара през първата четвърт в сравнение с един на Чаплите.
  • 6:54 часа след началото на мача Джонс Хопкинс беше близо до откриването на резултата, когато удар на Сейди Аббуд срещна гредата. Сеньор беше там, за да изчисти топката от опасност за Чаплите.
  • Джонс Хопкинс щеше да има още един опасен шанс само 40 секунди след втората четвърт след грешка на Херънс. Джуниър  изскочи от линията си, за да потуши удара от близко разстояние и да държи Блу Джейс извън дъската.
  • Само 2:32 след началото на второто полувреме,  записва огромна защитна защита по време на битка пред мрежата, която ще завърши с възможност за наказателен удар за Сините Джейс.
  • McCormick ще излезе отново голям и ще откаже Abby Birk от мястото, за да запази нивото на играта на нула.
  • С по-малко от седем минути оставащи до края на регламента, Сините Джейс преодоляха задънената улица. След като получи наказателен ъгъл, Бирк изтръгна удар от горната част на дъгата, който беше отразен от Ген Мехра, за да победи Маккормик.
  • Хърънс се опитаха да прокарат числа напред, за да отбележат изравнителен гол, но не успяха, тъй като времето изтече.
  • Маккормик игра 58:52 във вратата за Чаплите, записвайки седем спасявания при загубата.

ТРЕНЬОРСКИ КЪТ:​​​​​

„Днес чаплите се бориха с топ отбор в страната“, каза главният треньор Софи Риски ’07. „Дадохме много добра битка срещу Джон Хопкинс, който допусна само 11 гола през целия сезон. Толкова се гордея с тази група жени. Въпреки че е тъжно, че нашият сезон 2022 приключи, имаме толкова много да празнуваме.“