След бавен старт, Сиракуза се събужда, за да победи Бостънския колеж, 21-6 (пълно покритие)

Кортни Джаксън мина покрай първата вълна от защитниците на Бостънския колеж, отряза се отляво и после обратно напред по страничната линия. Докато тълпата, която се завръщаше у дома, аплодираше и се изправяше на крака, завърналият се футболист от Сиракуза беше засенчен по пътя му към крайната зона.

Едно от топките на SU, възторжено да види третото тъчдаун на отбора за 4:53, прескочи високо през голлинията, преди да изтича към гредата и да удари топка в главата си.

Джаксън, замествайки контузения Требор Пена, нанесе последния удар в третата четвърт на оранжевите с 21 точки. След като остана без резултат през първите 30 минути на мача, СУ направи три експлозивни отбивки след полувремето, като в крайна сметка победи Eagles с 21-6.

Първо, беше изключителен бягащ бек Шон Тъкър, който се хвърли по средата за 51-ярдово тъчдаун бягане. Тогава куотърбекът Garrett Shrader запази RPO 3rd-and-1, преди да надбяга защитата на BC с резултат от 48 ярда. И след още една спирка от защитата на SU, Джаксън постави лазерен лъч на удар, за да ограничи отсечката 21-0.

резултат на състоянието на syracuse-nc

С победата, Сиракуза (5-4, 2-3 ACC) вече е само на една победа от получаването на купа за първи път от 2018 г. След късно чао, оранжевите ще се върнат в игра в Луисвил на 13 ноември преди пътувайки до № 20 щат Северна Каролина и завършвайки годината с домакинска среща срещу Питсбърг.

SU, какъвто е случаят, откакто старши треньорът Дино Баберс смени куотърбек от Томи ДеВито на Шрейдър през седмица 4, се облегна здраво в мача на земята срещу Бостън Колидж (4-4, 0-4).

Тъкър регистрира седмата си поредна игра на 100 ярда в бърза игра, като се опира на проби от 51, 41 и 37 по пътя към финала с високите в кариерата 207 ярда при 26 карри. Shrader направи 100 ярда, спечелени за четвърти път в шестте си старта, намирайки бягащи ленти въпреки подредената кутия на Eagles, която осигуряваше покритие на SU man по периметъра повече пъти, отколкото не. Дори като се вземе предвид ярдата на чувала, трансферът на щата Мисисипи продължи повече ярда (78), отколкото той хвърли (65).

Докато бързият успех на Сиракуза не се материализира чак след почивката, твърдата защита на оранжевите позволи на Баберс и координатора на офанзивата на SU Стърлин Гилбърт да се придържат към плана на играта, като държат BC извън крайната зона.

Освен звездата, която Зай Флауърс направи оспорвани уловки надолу срещу прикритие на мъже, SU направи няколко пропуска от тази страна на топката.

Куотърбековете на БК Денис Гросел и Емет Морхед комбинираха 15 от 32 на 180 ярда, като взеха пет чувала. Орлите имаха средно само 1,8 ярда на пренасяне с дълъг 11. Старши дефанзивен край Кинсли Джонатан записа три уволнения с полузащитника Стефон Томпсън (1,5), а защитникът Коди Роско (0,5) също направиха хаос в бекфилда.

Нападението на Сиракуза – опирайки се на импровизирана офанзивна линия с двама най-добри участници – не успя да запази резултата през четвъртата четвърт. Но BC не можа да настигне.

Една възможност за червена зона беше изместена на 4-та и 40-та след щракване над главата на куотърбека и последното уволнение на Джонатан за деня. А другият, последен шанс за изпъване след пет минути до края, спря на 4-та и гол от 1. Полузащитникът на SU Джеф Кантин-Арку поведе атаката, изправяйки се на бек Травис Леви, за да подпечата победата.

ВРЪЗКИ ЗА РЕЗЮМЕ НА ИГРАТА:

АКЦЕНТИ НА ИГРАТА:

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ СЛЕД ИГРА DINO BABERS:

хляб сол вино подаръчна кошница

ПОЛОВИНА:

ПРЕГЛЕД НА ИГРАТА:

Сиракуза ще се опита да направи още една стъпка към спечелването на 13-та игра, когато ще бъде домакин на дългогодишния съперник Бостън Колидж в събота в Carrier Dome от 15:30 часа. Няколко бивши играчи ще бъдат на разположение, докато университетът празнува уикенда Orange Central/Homecoming. Датиращи от 1949 г., Orange са 41-29 (.586) за всички времена в игрите Orange Central/Homecoming.

Сега имаме възможността да се върнем у дома за завръщането у дома срещу Бостънския колеж и Джеф Хафли, каза Баберс. [Това е] отбор, с който имаме много история. Очакваме с нетърпение „старите хора“ да се върнат, така да се каже. Гледам в интернет и виждам, че всички момчета се връщат. Ще бъде приятна тълпа. Очакваме с нетърпение да се върнем в Dome и да играем още един мач у дома.

Бостън Колидж влиза в съботния мач с оценка 4-3, 0-3 в игра на ACC. „Орлите“ са вторият най-чест противник на Сиракуза от настоящите отбори на ACC (54), изоставайки от Питсбърг (76). Оранжевите притежават предимство от 32-22 в сериите за всички времена.