Бързият старт изпрати футбола на Хобарт до победа с 2-0 над Хартуик

ОНЕОНТА, Ню Йорк - Футболният отбор на Хобарт Колидж вкара два гола през първото полувреме, като отстрани Хартуик с 2-0 в първия мач на Mayor’s Cup. С победата Хобарт вече е с 2-0-1 за сезона.

и  вкара гол за победата на Държавниците. Гийермо Кастанеда Чанг и споделено време в гол. Аден Разукевич и Джаксън Гилстрап си поделиха времето във вратата за Хоукс (1-2-1), комбинирайки четири спасявания.

ПЪРВАТА ПОЛОВИНА:

• Хобарт упражни натиск върху Хартуик още от първия съдийски сигнал. направи първия удар в мача, но опитът му беше спрян от Гилстрап.
  • Филипс даде преднина на Хобарт с 1:0 в шестата минута. Той обърна защитника си и отправи удар към вратата. записа асистенция за гола. Това беше втори гол за Филипс за сезона.
  • Джейк Зона почти изравни играта, но ударът му беше спрян от Кастанеда Чанг.
  • поведе Държавниците с 2:0 в 34-ата минута. Първият му гол за сезона бе асистентен от .

ВТОРА ПОЛОВИНА:

• И двата отбора отбелязаха по три удара през втората част.
  • Хоукс имаха опасна възможност в 86-ата минута, но ударът на Зона с глава премина над гредата.
  • В противоположния край на терена  замалко не даде аванс на Държавниците с 3-0, но опитът му с глава беше спрян от Разукивич.

КЛЮЧОВА СТАТИСТИКА:

• Хобарт завърши мача с предимство от 10-8 в ударите.
  • Хартуик изпълни всичките седем ъглови удара в надпреварата.

ТРЕНЬОРСКИ КЪТ:
„Страхотна победа срещу добре трениран, трудолюбив отбор на Хартуик“, каза старши треньорът. „Те се защитаваха добре и не ни дадоха много по отношение на корнери или свободни удари. Развълнувани сме, че Куин и Фреди отбелязаха голове днес. И двамата дойдоха от добри комбинации за подавания. Ще се радваме на тази победа тази вечер и сме развълнувани за утрешното предизвикателство срещу Oneonta.”

СЛЕДВА:
Хобарт ще се завърне в действие утре, 11 септември, когато ще се изправи срещу Онеонта на Red Dragon Field. Мачът трябва да започне в 16 часа.