Корнел се завръща, за да победи Лихай

Мъжкият отбор по лакрос номер 4 на Корнел отбеляза последните седем гола в мача, за да завърши впечатляващото завръщане срещу Lehigh този следобед на Schoellkopf Field. Големият Червен преодоля бавен старт, при който домакините изоставаха с 5-0 малко повече от седем минути в надпреварата, за да победят Маунтин Хоукс с 14-9. Победата – седма поредна на Корнел срещу Лихай и пета поредна на Шоелкопф Фийлд – подобри Големия Червен до 2-0 през годината.

За втори пореден мач атакуващата единица на Големия Червен беше доминираща, осигурявайки 16 от 21 точки на Корнел следобед. Джеф Тийт и Кларк Петерсън завършиха с по четири гола. Тийт също добави две асистенции, за да се изравни с Майк Френч за четвъртото място в историята на Корнел със 105 асистенции в кариерата, докато Петърсън даде една асистенция. Джон Пиатели отбеляза три гола и две асистенции.

След нестабилно начало защитата на Big Red се успокои и младши вратар Caelan Bullen отбеляза рекорд в кариерата с 14 спасявания, включително седем през третата четвърт, за да подобри до 7-0 в кариерата си. Пред него защитата на Корнел причини 12 от 19-те оборота на Лихай, като Брандън Салваторе е причинил четири грешки на Mountain Hawk. Защитата беше само част от деня за Салваторе, който беше критичен в мача на Големия Червен, грабвайки седем топки от отбора и спечели 4 от 12 рестарта.

CornellBigRed.com: Прочетете още