Крънч пада на Монстърс в продължението, 2-1

Сиракуза Крънч бяха първи на дъската, но Кливланд Монстърс изравниха играта, за да форсират продълженията, преди да победят с 2-1 тази вечер в Rocket Mortgage FieldHouse.

Загубата поставя Crunch в пропуск от четири мача и 5-5-2-1 за сезона. Отборът също е 2-0-2-0 в сезонната серия от осем мача срещу чудовищата.

Вратарят на Crunch Амир Мифтахов спря 34 от 36 удара, докато Даниил Тарасов спечели победата между тръбите за Monsters, обръщайки 21 от 22. Сиракуза направи 0-за-5 при силата, но перфектното 4-за-4 при дузпа.

Crunch откри с резултат само 1:09 в мача. Гейб Фортие пренесе шайбата в зоната, преди да прехвърли за Шон Елемент, за да вкара първия си професионален гол от горната част на левия кръг.

Чудовищата реагираха бързо и минута по-късно резултатът беше равен. Джейк Кристиансен отправи удар отляво, който мина от крайните дъски и се върна за Томас Шемитч, за да се забие в отворена мрежа от десния кръг.

Отборите останаха изравнени чрез регламента и преминаха към продължения, където Тайлър Енгъл отбеляза победителя в мача за Кливланд при 1:08.