Голът на Фасо издига футболист №6 на Уилям Смит до победа с 2-1 срещу Дженезео

GENESEUS, Ню Йорк - Голът на нападателя на колежа Уилям Смит в 72-ата минута издигна шестия в класирането Херънс до победа с 1-0 над Дженезео в надпревара извън конференцията на стадиона на колежа тази вечер. С победата Уилям Смит вече е 3-1-0 за сезона.

Защитата на Чаплите ограничи Найтс до само три удара в състезанието. изигра всичките 90 минути на вратата, като спечели първия си шатаут за сезона.

Анхел Бенет изигра всичките 90 минути на вратата на Дженезео (1-3-1). Тя направи пет спасявания.

ПЪРВАТА ПОЛОВИНА:

• Уилям Смит имаше първата възможност в мача в четвъртата минута, но опитът точно от 18-ярдовото поле беше спрян от Бенет.
  • Две минути по-късно изглеждаше, че Стрейни даде преднина на Уилям Смит с 1-0, но голът й беше отхвърлен, защото беше в засада.
  • Фасо имаше шанс в 27-ата минута, изгълтан от Бенет.
  • Защитната линия на Чаплите от , , и удържа Дженезео без удар в първите 45 минути.

ВТОРА ПОЛОВИНА:

• В 47-ата минута,  изстрел от 15 ярда, спрян от Бенет.
  • Хана Съливан имаше най-добрия шанс на Дженезео в мача, но нейният опит точно от 18-ярдовото поле отиде право в ръцете на чакащия Кеслер.
  • и  имах шансове в 57-ата минута, но вратарят на Дженезео отново се справи със задачата.
  • Фасо вкара победния гол в 72-ата минута. На Рупърсбергер бе приписана асистенция за гола. Руперсбергер пренесе топката по лявото крило и в наказателното поле. Нейният центриращ пас намери десния крак на Фасо, който нанесе удар покрай плонжиращия Бенет.
  • В последните минути Найтс натиснаха за изравняване, но защитата на Уилям Смит се справи със задачата, държейки Дженезео по крилата и извън опасните зони за гол.

КЛЮЧОВА СТАТИСТИКА:

• Уилям Смит завърши мача с предимство от 13-3 в ударите и 4-1 в ъгловите удари.

ТРЕНЬОРСКИ КЪТ:
„Имахме някои изключителни игрови моменти по време на мача и в двете полувремена“, каза старши треньорът. „Комбинацията от пасове и движение, които доведоха до финала на Ема като учебник, също беше учебник. Дженезео е атлетичен отбор и се е ангажирал да бъде много скъперник в предоставянето на пространство и време за удари.

СЛЕДВА:
Чаплите продължават пътуването си от два мача в събота, 17 септември, когато се изправят срещу Рочестър на стадион Фовър. Състезанието извън конференцията е планирано да започне в 17:00 часа.