Вратарят по лакрос на Хобарт Кевин Холтби печели две седмични награди

Вратарят на Хобарт Колидж Кевин Холтби спечели две награди за звездната си игра на тогавашния номер 19 Брайънт в събота. Второкласникът беше обявен за защитник на седмицата в Североизточната конференция и спечели място в националния отбор на седмицата на USILA. Това е вторият път през този сезон, той е защитник на седмицата на NEC.

Холтби направи рекордни за кариерата си 23 спасявания, за да изведе Statemen до победа с 11-10 над Bulldogs. Той записа 13 спасявания през първите три четвърти и повиши играта си с натиска през четвъртата четвърт, като отклони 10 от 11-те удара, които Брайънт отправи към вратата. Холтби направи две спасявания в последната минута, когато Хобарт изби чифт дузпи.

Това е най-много спасявания в мач на Държавник, откакто Макс Силберлихт '10 направи 23 спирания срещу Сиракуза на 23 март 2010 г. В ерата на Хобарт Дивизия I само четири пъти вратар на Хобарт направи повече от 23 спасявания в мач.

Холтби започна всичките четири мача за Хобарт този сезон, създавайки рекорд 3-1 с процент на спасяване .604 и 10.50 гола спрямо средното. Той е втори в нацията по спасявания на мач (16.0) и седми по процент на спасявания.

Хобарт (3-1, 3-1) в момента е изравнен за трети с Брайънт в класирането на NEC. Държавниците са с мач зад лидера на конференцията Сейнт Джоузеф (4-3, 4-0). Хобарт ще бъде домакин на Хоукс в 13 часа. в събота, 10 април. Играта ще се излъчва в мрежата на HWS All-Access и ще се излъчва от WEOS-FM (89.5/90.3).

Държавните мъже и Хоукс се изправиха 10 пъти, като всяка страна спечели пет пъти. Половината от 10-те разбори са решени само от един гол, включително всеки от последните три.