Newark Pilots разделиха двойната сметка с Utica

Utica Brewers и Newark Pilots се разделиха в сряда вечерта на Murnane Field. Пилотите взеха първия мач с 4-1, но пивоварите успяха да се върнат и да спечелят разделянето в нощната шапка, заличавайки дефицит от 4-1, за да спечелят 5-4 в допълнителни ининги. Игра 1 изправи две от най-добрите в PGCBL начални питчи един срещу друг, като Логан Хараста от Нюарк (Бъфало) и Майкъл Месие от Ютика (Университет Белармайн). Пивоварите удариха първи във втория ининг с жертвена муха от Дан Вучович (Свети кръст). Пилотите завързаха нещата в петия със собствена муха, с любезното съдействие на Джеймс Баер (Делта Колидж). В крайна сметка те щяха да поемат завинаги преднина в шестата на дубъл на RBI от Марк Мартин (Le Moyne). Релевърите на Ютика Кристиън Джонсън-Батилан (Университет Дейвънпорт) и Тим Бенър (Тифин) се отказаха от два ръна в горната част на седмата, преди Вини Мартин (Йона) да затвори вратата и да спаси в долната част на ининга, за да осигури пилотите ' победа. Harasta спечели победата, като хвърли шест ининга на топка с едно бягане, като същевременно отстъпи четири попадения, изби пет и направи само едно. Въпреки голямото усилие, Месие получи загубата. Месие, който влезе в нощта с най-добрата ERA в лигата от 0,35, се отказа от два ръна при четири попадения, като същевременно удари седем и извървя един над шест ининга. Пивоварите започнаха горещо в първия ининг на игра 2, с Райън Кокс ( Kutztown), техният най-горещ нападател, откроявайки се в Aaron Smith (Wake Forest). Пилотите отвърнаха с три бягания на титуляря на Ютика Питър Бийти (UC Riverside). Кайл Норман (Сан Франциско) започна резултата със сингъл на RBI, за да го изравни. Два батира по-късно Марк Мартин изби в Норман на дубъл. Това беше последвано от RBI заземяване извън бухалката на кетъра Майкъл Ланза (Брайънт). Пилотите щяха да добавят още една серия в четвъртия, за да удължат преднината до 4-1. Въпреки че бяха съборени, Пивоварите така и не се преброиха. И в края на петата най-накрая щяха да хванат брейк, от който толкова отчаяно се нуждаеха. Пивоварите натовариха базите без никого и щяха да се възползват максимално от възможността. Благодарение на грешка на втория бейзмен Брайън Дудек (Бъфало), два ръна прекосиха плочата, за да се превърне само в един мач с топка. Тейлър Олмстед (Кънектикът), следващият таран, щеше да го изравни, докато караше Мейсън Макклелан (Чарлстън Саутърн) по избор на полеви играч. Играта щеше да остане безизходица и да влезе в допълнителни ининги. The Brewers започнаха дъното на деветата със сингъл на Aaron Smith. След жертвоприношението от Кайл Шайд (Университетът на Сейнт Андрю) и изскачането на Макклелан, сцената беше подготвена за Кокс да се опита да бъде героят. Кокс би ударил дълга и извисяваща се топка в дясното поле извън Вини Мартин, но топката беше изпусната от Блейк Вали (Сан Франциско), което позволи на пинч бегача Джаред Балдинели (Сейнт Бонавентура) да отбележи победния сеанс. Това ще даде на Brewers втората им победа за толкова нощи. Това също ги запази само на половин игра назад от Пилотите за третото място в тясната надпревара в Западните дивизии. Кент Акссел (Щат Охайо), който изработи перфектен девети ининг, спечели победата за Ютика, докато Брет Виола (Стивънс) получи загубата за Нюарк. Пивоварите (12-17) ще пътуват до Литъл Фолс в четвъртък вечер за среща с съперника на Mohawk Valley DiamondDawgs за следващото им състезание с първия терен, определен за 18:35 Що се отнася до Newark Pilots (12-16), те също ще бъдат в действие в четвъртък вечерта, тъй като ще бъдат домакини на Victor RailRiders за 19:05 часа. игра.