СЕКЦИОНЕН ВТОРНИК: Най-добрите отбори за момичета от W-FL напредват; 38-те на Девън Мартин не са достатъчни, тъй като Женева беше зашеметена късно; Срещата между Лайънс-Уитман

Понеделник вечер беше голяма вечер за момчешките отбори на Finger Lakes East. Във вторник вечерта бяха отборите на момичетата на Finger Lakes East, като Мидлакс и Пал-Мак напредваха в клас B1, докато Ватерло и Пен Ян напредваха в B2.

#2 Midlakes удържа тежко предизвикателство от #7 Wayne Eagles за победа с 65-40 в Клифтън Спрингс. Грейс Мърфи изпревари Screaming Eagles с 15 точки, докато колежката от второкласника Кейт Пийкок отбеляза 12. Али Джонсън поведе Уейн с 12 точки, докато Алия Зенелович свали 11 борби. Междувременно в същата класа B1, поставеният от първо място Pal-Mac преодоля своя съотборник №8 в лигата Нюарк по пътя към победа с 56-24.

Непобеден под номер 1 в клас B2, отборът за момичета от Ватерло продължава да унищожава опонентите си, докато нахлуват в полуфиналите с победа с 86-22 над Wayland-Cohocton. Мейси Кар води индианците с 21 точки, докато Джавана Уайт-Принсипио отбеляза 14. Ватерло ще бъде домакин на Уелсвил на полуфиналите в четвъртък вечерта, след като Тигрите победиха Норт Роуз-Уолкът с 5 точки разлика.

Също в клас B1, Пен Ян напредна с победа с 54-42 над Атика, като Джоди Декър отбеляза 22 точки, а Хейли Андерсън добави 13, за да оглави Mustang. Пен Ян ще се изправи срещу #2 Дансвил в четвъртък.

В най-близкия мач на вечерта Женевските пантери загубиха сърцеразбивач от Гърция-Атина със 77-76. Пантера старши Девън Мартин удари невероятна тройка, за да надмине времето за удари и изравни играта с оставащи 4 секунди, но Гърция-Атина беше фаулирана при последния опит за удар и потъна при втория от два опита за свободни хвърляния, за да сложи край на сезона на Женева в клас А2. Със загубата Женева стана първият момчешки отбор на Finger Lakes East, който напусна Sectionals.

При момчета Клас C1 екшън #1 в Лиънс и №5 Маркъс Уитман ще напреднат и ще се срещнат в четвъртък в Atwood Gymnasium на полуфиналите. Мачът ще се предава на живо по радио LivingMax от 17:45 часа. Лиънс трябваше да отблъсне #8 East Rochester, който беше в рамките на 1 владение в средата на 4-та четвърт, преди Lyons в крайна сметка да си осигурят победа с 63-54. Маркъс Уитман се отдръпна от домакин #4 Гананда през второто полувреме за победа с 65-51. Лайънс се опитва да спечели 4 поредни първенства по секции, докато Маркъс Уитман се опитва да защити миналогодишната титла в секциите, която беше първата за училището от 1976 г.

В клас C2 шампионите на Finger Lakes West #2 Harley-Allendale-Columbia преодоляха дефицита от 14 точки през първата четвърт, за да победят #7 Clyde-Savannah, 57-53. Също така в клас C2, Dundee ще загуби от #3 Oakfield-Alabama, 72-40.

В клас D1 играят момичета, непобедените South Seneca Falcons победиха Джаспър-Трупсбърг в Овидий с резултат 58-21. Ема Флетчър водеше всички реализатори с 15, докато Алиса Флетчър и Алисън Кениън отбелязаха по 10 точки.

В играта за момчета от клас АА, Victor Blue Devils напреднаха с победа от 9 точки над UPrep, а в клас A1 Canandaigua падна от Leadership Academy.

Вижте актуализираните скоби и графика на секциите тази вечер по-долу...