СКАНИТЕЛЕС ПОЧИТАНЕ: Лейкърс взимат корони от клас B във футболния раздел III

Всеки път, когато местният гимназиален отбор спечели титла в раздел, това е нещо, което целият град може да празнува и да изостане. Този футболен сезон празникът на Skaneateles ще бъде два пъти по-хубав, отколкото отборите на момчета и момичета спечелиха турнира от клас B в раздел III.

Момичетата започнаха партито миналия петък вечер срещу Клинтън. Беше тежка борба между отборите, а първото полувреме завърши без резултат. Клинтън скочи начело, отбелязвайки бързо през второто полувреме. Тогава Лейкърс преминаха в режим на атака, когато Катрин Мориси отправи дълъг пас от Мейв Макнийл към гърба на мрежата.

С течение на времето дъждът също се случи и мачът щеше да се насочи към продължения. Първите 10 минути продължения дойдоха и отминаха без гол, а вторият изглеждаше предназначен за същата съдба, докато Мориси вкара втория си гол за вечерта след три минути до края. Последните три минути изтекоха и Лейкърс си осигуриха короната за момичета от клас B за Секция III.

В понеделник вечер момчетата бяха на ред да видят дали могат да донесат титлата от клас B. Мачът срещу Cazenovia имаше подобен старт като играта на момичетата, но Дан Рамсгард от Skaneateles имаше други планове. На 15' от първото полувреме той отбеляза първия гол в мача. В бърза последователност съотборникът му Оуен Чейни отбеляза втория гол на 17’.

Отправяйки се към почивката на полувремето, Лейкърс поведоха с 2-0 и това щеше да е всичко, от което се нуждаеха, тъй като Сканеателес затвори Cazenovia, за да спечелят титлите от Клас B за момчета в Секция III. Skaneateles в процеса се връщат в титлите на момчета, печелейки в клас B през 2019 г., последния път, когато раздел III проведе турнира.

Докато отборът на момчетата ще играе с отбор, който ще бъде определен в подрегионални действия, момичетата ще се изправят срещу Шалмонт във вторник вечер от 17:00 часа в Читенанго в своя подрегионален мач.