Amerks са начело на Phantoms в престрелка

Нападателите на новобранците Джак Куин и Джей Джей Петерка заслепиха в първата си дузпа за сезона, за да изведат Рочестър Американс (8-5-0-0) до победа с 5-4 над Lehigh Valley Phantoms (3-8-3-1) Петък в The Blue Cross Arena.

С победата Амеркс спечелиха осем от последните си 12 мача, включително четири на домашен лед. Рочестър може да се похвали с рекорд 3-0-1-0 срещу Lehigh Valley през последните пет години в Flower City, като същевременно печели поне една точка в шест от последните осем мача срещу Phantoms от 30 декември 2016 г. 4-2-1-1 през този интервал. Във всяко от осемте състезания през този участък отборът победител е отбелязал поне три гола.

Нападателят Брет Мъри отбеляза своите четвърти и пети гол в последните пет мача, докато Петерка и Линус Вайсбах отбелязаха общо четирите си в кампанията. Оскари Лааксонен, Итън Проу, Шон Малоун, Матиас Самелсон, Джош Тевес и Куин записаха по една асистенция.

Вратарят Майкъл Хаузър направи първия си старт в AHL този сезон и седми от края на сезон 2016-17. Той завърши вечерта с 28 спасявания в допълнение към двете, с които се изправи в престрелката, за да спечели победата.

Водещият по точки на Phantoms Морган Фрост отбеляза три точки (1+2), докато Гарет Уилсън, Конър Бънаман и Гери Мейхю отбелязаха поражението при дузпи. Загубата извън регламента тази вечер беше четвъртата за Lehigh Valley този сезон, но първа в състезанието за умения.

Netminder Felix Sandstrom (3-5-3) се появи в своята водеща в лигата 12-та изява в класацията и въпреки че направи 20 спасявания, включително едно в престрелката, той претърпя загуба.

Рочестър, който отбеляза два гола в третия период, за да заличи един гол дефицит, видяха Фантомите да изравнят мача при 4-4 при 1:27 останали в регламента, за да форсират продълженията. На маркера за равенство на играта в Lehigh Valley, те изтеглиха Sandstrom, докато отборите имаха четирима скейтъри настрана.

По време на допълнителния фрейм, Амеркс имаха шайбата през по-голямата част от първите три минути, преди да бъдат освирквани за нарушение на борда с 2:05 до игра.

При последвалата мощна игра Фантомите задържаха шайбата в зоната на офанзива за почти цялата дузпа. Защитниците Кейси Фицджералд, Самуелсон, Тевес и Проу, заедно с нападателите Майкъл Мърш и Марк Янковски не допуснаха изстрел, който да доведе играта до дузпи.

Куин откри състезанието по умения, като даде на Рочестър преднина с 1-0 в началото с ослепителен ход, преди Хаусър да отрече Мейхю и Фрост. В третия рунд Петерка спечели победата при дузпи, като победи Санстрьом от страна на блокера.

Рочестър започна първия период с преднина от два гола, след като Мъри и Вайсбах отбелязаха 5:17, за да дадат преднина на домакините с 2:0 при 7:34. Lehigh Valley обаче отвърна с три поредни резултата, за да поведе с 3-2 в последните 20 минути на регламента, включително чифт голове на разстояние 12 секунди.

По време на третия период обаче, Амеркс, които обърнаха сценария от втория период, когато бяха изгонени, 19-4, ограничиха Фантомите до само три удара, преди Мъри и Петерка да си върнат преднината на Рочестър с 4-3.

В края на третия, Mayhew форсира продълженията, преди Куин и Петерка да запечатат победата по време на дузпата.

Джъстин Бийбър Бъфало Ню 2015

АКЦЕНТИ НА ИГРАТА:

Амеркс започват сет от два мача срещу непобедените Ютика Кометс в събота, 20 ноември в Adirondack Bank Center. Времето на мача е насрочено за 19:00 ч. започва и ще се предава на живо по The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, както и AHLTV.