Итака носи трети пореден Cortaca Jug с победа на MetLife Stadium

Футболният отбор Ithaca College победи SUNY Cortland с 32-20 в 61-ия мач на Cortaca Jug на 16 ноември на стадион MetLife в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси. Мачът счупи рекорда за посещаемост за футболен мач от Дивизия III с 45 161 души. Това е трета поредна победа в Cortaca Jug на Bombers.

Беше слънчев и безоблачен ден в Ийст Ръдърфорд, но температурата беше хладна 41 градуса. Стадионът MetLife беше пълен с фенове от всички възрасти, носещи синя екипировка Bomber или червено Red Dragon. Jumbotrons показаха кадри от двата отбора, заснети от студенти през последните няколко месеца в подготовка за най-големия футболен мач от Дивизия III в историята.

Бомбардировачите поддържаха контрол през първото полувреме, като владееха топката за 21:33 от възможното 30-минутно полувреме. Те отбелязаха при първото си владение в мача с 80-ярда. Старшият куотърбек Джо Герминерио се втурна за тъчдаун от 1 ярд, а новокурсникът Ник Бахамонде завърши с допълнителната точка, за да даде преднина на Бомбърс със 7-0 с малко под девет минути до края на първата четвърт.

Кортланд успя да осигури два първи дауна при първото си шофиране, но старшият куотърбек Брет Сегала претърпя удара и той беше възстановен от старшия защитник на бомбардировачите Джон Хадак на линията на 40 ярда. Отборът на Саут Хил обаче беше измъчван от дузпи след възстановяването и беше изтласкан до линията на 49 ярда. След като Жерминерио направи 11-ярдов пробив на 3-та и 27-ма, новокурсникът Ник Бахамонде направи опит от 48-ярда при четвърти даун, но той не достигна за първи път през целия сезон, когато ударът пропусна широко надясно.