Корнел продължава с ранните успехи на пътя, надминава Сиена с 95-74

Мъжкият баскетболен отбор на Корнел се завърна от двуседмична почивка и не пропусна нито един удар, надминавайки Сиена с 95-74 във вторник вечерта в MVP Arena. Big Red се подобри до 8-2, докато Saint падна до 2-9 със загубата.

Четирима играчи на Big Red достигнаха двуцифрена цифра, като водеха с 16 точки, заедно с четири асистенции, четири отнети топки и две борби. и вкара по 13, а първокурсникът отбеляза 10 с три асистенции от пейката. И двете и събраха по девет. Като цяло Големият Червен имаше 20 асистенции и само девет пропуснати топки, събра 12 откраднати топки и отбеляза 12 от 32 удара отвъд дъгата. Големият червен имаше големи предимства в точките от пейката (57-22) и точките за бърз пробив (26-5) при стрелба от 48 процента от пода.

Сиена вкара 23 точки и 15 борби от Шон Дъругордън и 10 точки от Зек Текин. Майкъл Ели вкара девет точки и хвана осем борби, но това дойде при стрелба 3 от 16. В решителното първо полувреме Дуругордън и Ели стреляха комбинирано 5 от 26 от пода. Сиена имаше предимство от 50-34 на щитовете и свали 22 офанзивни борда, но направи 18 оборота и пропусна 15 наказателни хвърляния при загубата.

Голямото червено яхна защита през първото полувреме, което позволи на Сиена да стреля само 26 процента от пода, за да стигне до преднина от 17 точки на полувремето, натрупа предимството си до 30 в средата на второто полувреме и използва целия си състав през последните 10 минути за да изравни серията си със Светците при 4-4. Победата беше 27-ата поредна победа извън лигата срещу противници извън конференцията извън гарантираните игри.

СЛЕДВА

• Big Red ще посрещне петкратния шампион на Патриотичната лига Colgate в Newman Arena в събота, 30 декември от 16:00 часа.
• Отборите са разделили последните осем срещи по средата, като Big Red печели всяка от последните две с двуцифрен резултат.
• Като цяло Корнел има предимство от 75-58 в серията за всички времена, включително 46-26 в игрите, играни в Итака.