ЛЕЙКЪРС СЕ ВЪЗНАЧИ: Футболът за момчета от Skaneateles спечели държавната титла

Без държавни турнири миналия сезон, момчешкият футболен отбор за Skaneateles трябваше да чака по-дълъг период от повечето, за да има възможност да защити титлата си в клас B на щатско ниво. По пътя в неделя сутринта беше познат опонент на щатско ниво в Haverling Rams на Секция V. Отборите се изправиха в щатския полуфинален кръг през 2019 г. по пътя на Лейкърс към държавно първенство.

Отне известно време, докато резултатът започне, но на 25′ Шон Керуик отбеляза първия гол в мача, давайки преднина на Skaneateles с 1-0. Резултатът остана такъв до второто полувреме, когато Хавърлинг отбеляза на 10′. Защитата се оказа превъзходна и при оставащия резултат 1-1 в края на регламента се очакваше да се разиграе вълнуващ край. Офанзивната атака на Лейкър беше в движение в продълженията, тъй като Оуен Чейни се свърза с Джак Филипс, за да изпрати верните на Сканителес в ярост, вкарвайки победния гол с 13 минути до края на продълженията. Победата с 2-1 за Skaneateles осигури втората поредна корона от клас B в Ню Йорк за момчета. Лейкърс също ще завършат сезона с непобеден рекорд от общо 21-0 и 9-0 в играта.