RIT сваля Сейнт Лорънс с 2-1

Старши нападател на RIT Уил Калвърли отбеляза печелившия гол в третия период след обрат, причинен от старшия нападател Коби Уокър, за да доведе Тигрите до победа с 2-1 над Сейнт Лорънс в годишния мач на Brick City Homecoming и Family Weekend в Blue Cross Арена.

Резултат от кутията

КАК СЕ СЛУЧИ

Йордан Щайнмец постави Сейнт Лорънс на дъската при удар от слота при 14:37 до края в първия период.

RIT отбеляза изравнителен гол при 9:23, останал във втория, след като старшият нападател Джейк Йофе завърши пробив след пас на защитника на втория курс Ейдън Хансен-Буката.

Тигрите поведоха с 14:25 до края в третия, след като Уокър събори опит за изчистване на Saints към Калвърли в слота за решаващия гол.

БЕЛЕЖКИ ЗА ИГРАТА

Младши вратарят на RIT Колби Матюс направи общо 32 спасявания, включително три в последната минута, когато Светците се пързаляха 6 на 5.

Старши нападателят Ник Брус отбеляза третата си асистенция в толкова много мачове с помощник към вратата на Йофе. Защитникът на второкласника Айдън Хансен-Буката също беше приписан за втората си асистенция за сезона в играта.

Сейнт Лорънс завърши мача с предимство при удара 63-52.

RIT направи общо 17 блокирани удара, включително седем от старши защитника Дан Уилет и три от младши защитника Райън Никълсън.

КАКВО СЛЕДВА

RIT се отправя към Нотр Дам за два мача този четвъртък и петък (21-22 октомври). Срещата е насрочена за 19:30 ч. и двете нощи.