Сиракуза Метс завършва двуглава обиколка на Lehigh Valley

Сиракуза Метс победи Lehigh Valley IronPigs в двубой в събота вечер с победа с 3-0 в първия мач и победа с 13-6 във втория мач. Инфилдерът на Сиракуза Дейвид Томпсън комбинира за двоен, троен, хоумран и пет RBIs между двата мача.

В първия мач Сиракуза (42-62-1) поведе в началото на четвъртия ининг. Wilfredo Tovar поведе със сингъл. Последва Томпсън с хоумран от два ръна, който даде преднина на Метс с 2-0. Хоумрънът беше третият Хоумър за Томпсън с два ръна в период от пет мача.

Метс увеличиха преднината си в петата. Дейвид Родригес започна фреймът с удвояване и се премести на трета база на земята на Адам Олър към втора база. Два батира по-късно, с два аута, Товар отбеляза, вкарвайки Родригес, за да даде предимство на Метс с 3-0.

Lehigh Valley (47-58) беше затруднен от началния питчер на Сиракуза Адам Олер. 26-годишният играч направи шест нулеви ининга на бейзбол с три удара, като същевременно позволи само една разходка и удари пет батера. В първите си четири старта с Triple-A, Oller е позволил само един спечелен серия в 23 ининга за 0,39 ERA. Релефьорът на Метс Стивън Ногосек прехвърли задачата си за рехабилитация в Мейджър лигата в Сиракуза в събота и даде нулев девет иинг, за да осигури победа с 3-0 на Сиракуза в първия мач от двубоя.

Във втора игра Сиракуза отбеляза първия рун с три удара в играта. С един аут в началото на първия ининг, Товар направи разходка. Последва Томпсън с тройка, която донесе у дома Товар за преднина с 1-0.

Метс откриха мача в горната част на третия. Марк Пейтън отдели, а Товар удвои, поставяйки бегачите на втора и трета база, за да започнат ининга. След това Томпсън удвои, за да вкара и Пейтън, и Товар, за да направи мача с топка 3-0. Халил Лий последва с единичен гол, отбелязвайки Томпсън за 4-0 преднина на Метс. Чеслър Кътбърт добави предимството с хоумрън с два ръна над стената на лявото поле, давайки преднина на Сиракуза с 6-0. Метс продължиха да зареждат базите в ининга с разходка на Вагнер Лагранж, дубъл на Орландо Каликсте и удар на Хосе Колина. Два батериа по-късно, с един аут, Лагранж вкара на Пейтън за първи път, завършвайки седем-рън ининг за Сиракуза за предимство от 7-0.

Lehigh Valley отговори силно в дъното на третата. Двойно, ходене и грешка заредиха базите. След това Чарли Тилсън удари двойна игра, за да намали преднината на Сиракуза до пет, 7-2. Ник Мейсън последва с удвояване от две серии, за да намали дефицита на Lehigh Valley до три, 7-4. След като CJ Chatham се отказа, Mickey Moniak удари жертвена муха, за да изтегли IronPigs в рамките на две, 7-5.

Сиракуза обаче отговори в горната част на четвъртия. С два аута Кътбърт удвои. Лагранж посочи като домакин Кътбърт, за да увеличи предимството на Метс до три, 8-5. След като Лагранж открадна втори, Calixte удари сингъл в полето, а Лагранж отбеляза от втора база с агресивен бейсрън и с уловителя на Lehigh Valley Тайлър Хайнеман, който отхвърли хвърлянето вкъщи за грешка, докато Сиракуза поведе с 9-5, стигайки до края на четвъртия.

IronPigs отбелязаха последния си цикъл на играта в края на четвъртия. Адам Хейзли поведе с разходка. Корнелиъс Рандолф удари, а Хайнеман положи жертвен бант, който премести Хейзли на втора база. Nate Fassnacht удари сингъл с два аута, вкарвайки Haseley, за да направи мача с топка 9-6 със Syracuse все още пред.

Метс поставиха играта извън обсега с серия в шестия ининг на двойка на Calixte RBI и три ръна в седмия ининг, отчасти благодарение на сингъл с два ръна от Кътбърт и един RBI от Lagrange за избутване на Сиракуза предимство до седем, 13-6.

разходи за социално осигуряване на живот

С двубоя в събота Метс спечелиха три от първите пет мача в серията. Сиракуза отива за победата в серията в неделя вечер, когато Метс и IronPigs приключват своята серия от шест мача. Първият терен в неделя е в 18:35 ч. в Coca-Cola Park.